A Neumann-könyv szerzője beszélt a tudósról a Széchenyi Egyetemen

A Neumann-könyv szerzője beszélt a tudósról a Széchenyi Egyetemen

A Financial Times 2022-ben az Év könyvének választotta Ananyo Bhattacharya „Neumann János – Az ember a jövőből” című életrajzi kötetét. A sikerszerzővel dr. Lukács Eszter, a Széchenyi István Egyetem nemzetközi és stratégiai kapcsolatokért felelős elnökhelyettese beszélgetett az intézmény Győri Innovációs Parkjában február 27-én. A rendezvényen az író kifejtette: a magyar tudós volt minden idők legintelligensebb […]

Emlékversenyen szerzett első helyezést a Széchenyi Egyetem a SZEppelin mérőhajóval

Emlékversenyen szerzett első helyezést a Széchenyi Egyetem a SZEppelin mérőhajóval

Első helyezést ért el a Széchenyi István Egyetemet és annak SZESAT Interdiszciplináris Szakkollégiumát képviselő hallgatói csapat, a SZEppelin a Nagy Lajos egyetemi távközlési konstrukciós emlékversenyen. A fiatalok a mobiltávközlési cégek méréseinek modernizálását és költséghatékonyságnak növelését elősegítő karbonsemleges mérőléghajót terveztek.

Kiterjeszti együttműködését a Széchenyi Egyetem és a Honvédelmi Minisztérium

A kutatás-fejlesztés, képzés és a katonai pálya népszerűsítése terén is megerősítette, bővítette együttműködését a Széchenyi István Egyetem és a Honvédelmi Minisztérium. Az erről szóló megállapodást a felek február 15-én írták alá Budapesten.

mesterséges intelligenciával ellátott kisméretű robot, a Széchenyi István Egyetemen

A Széchenyi Egyetemen fejlesztett mezőgazdasági robotban mesterséges intelligenciát alkalmaznak

Mintaoltalom minősítésben részesült nemrégiben az a mesterséges intelligenciával ellátott kisméretű robot, amelyet a Széchenyi István Egyetem Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karának kutatócsoportja fejlesztett. Az autonóm irányítású eszköz képes környezetének különböző paramétereit felismerni, és az összegyűjtött adatokkal felhőalapú tárolást végez. Az egyedülálló készülék piaci igényt szolgál ki, és célja többek között a precíziós növénytermesztés fejlesztése.

Szeptembertől egészségügyi menedzser mesterképzés indul a Széchenyi Egyetemen

A Széchenyi István Egyetem új mesterszakán szeptembertől olyan szakembereket képeznek, akik az egészségügyi rendszer különböző szintjein láthatnak el vezetési, szervezési feladatokat, és képesek az egészségügyi szervezetek hatékony működtetésére. A képzésre február 15-ig lehet jelentkezni. 

Gyenis Máté a Széchenyi Egyetem volt hallgatója versenymérnökként a nemzetközi autósportban

A Széchenyi Egyetem volt hallgatója versenymérnökként segíti a nemzetközi autósport csapatait

Gyenis Máté alapító tagja volt a Széchenyi István Egyetem Formula Student-versenysorozatban szereplő hallgatói csapatának, majd profi versenymérnök lett,  aki gyerekként legóból készített járműveket, később valódi versenyautót épített Dolgozott a túraautós holland Nick Catsburggel, az osztrák Nico Grubert junior bajnoki címhez segítette és Michelisz Norbert csapatát, a M1RA-t is erősítette. A motorsport nemzetközileg is ismert háttérembere […]

ESG környezeti, társadalmi és vállalatirányítási képzés indul a Széchenyi Egyetemen

Először indul Magyarországon „ESG – környezeti, társadalmi és vállalatirányítási szakértő” mesterszak a Széchenyi István Egyetemen. Az egyedülálló képzés a fenntarthatóságot szolgálja, résztvevői a vállalati szféra szakembereitől sajátíthatják el a naprakész ismereteket. Az egyéves szak egy új, európai uniós szabályozáshoz kapcsolódó verseny- és munkaerőpiaci igényt szolgál ki.

Mosonmagyaróváron indít általános ápoló technikumi képzést a Széchenyi Egyetem középiskolája

Szeptembertől hat évfolyamos, technikusi oklevelet adó általános ápoló képzés indul Mosonmagyaróváron . Az oktatás a Széchenyi István Egyetem, a fenntartásában működő Szent-Györgyi Albert Egészségügyi és Szociális Technikum és Szakképző Iskola, a Győri Tankerületi Központ és intézménye, a Mosonmagyaróvári Kossuth Lajos Gimnázium és Kollégium együttműködésével valósul meg.

LED-forgalmazó céget épített fel a Széchenyi Egyetem egykori hallgatója

Szórádi Bence, a Széchenyi István Egyetem egykori villamosmérnök-hallgatója,  nem mindennapi utat járt be: 19 évesen, tanulmányaival párhuzamosan beindította vállalkozását, és meg sem állt azóta. A sikeres üzletember mindössze 24 évesen nyerte el az Év fiatal vállalkozója díjat, majd hamarosan a Forbes címlapján szerepelt, mindössze egy hónappal szakdolgozatvédését követően. Erről az egyedülálló karrierútról portálunknak mesélt.